Zmiana kierownictwa Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Dr Emmanuel Siregar zastąpi Gerarda Hartwiga

Harsewinkel, 16 Marca 2018. Dr Emmanuel Siregar zastąpi Gerarda Hartwiga na stanowisku Dyrektora ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Grupie CLAAS. Przejęcie obowiązków nastąpi w dniu 1 kwietnia 2018.

Pan Gerard Hartwig, który odchodzi na emeryturę, dołączył do Grupy CLAAS w 2004 r. Wcześniej pracował dla takich firm jak Dr. Oetker, Weidmüller i Postbank AG. Pan Hartwig odgrywał kluczową rolę w kształtowaniu kadr i rozwoju organizacyjnego CLAAS przez ponad 14 lat – zarówno w Niemczech, jak i na arenie międzynarodowej.

„ Chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Gerardowi Hartwigowi za wieloletnie sukcesy. Długoterminowa strategia i rozwój Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, międzynarodowe programy wsparcia oraz „branding” pracodawców zostały ukształtowane i rozwijane pod przewodnictwem pana Hartwiga. „ – powiedziała Przewodnicząca Rady Nadzorczej CLAAS, pani Cathrina Claas-Mühlhäuser. „Dr Siregar będzie z kolei dla naszej rodzinnej firmy wielce doświadczonym i zorientowanym na wartości menadżerem działu zarządzania zasobami ludzkimi”. – dodała Cathrina Claas-Mühlhäuser.

Emmanuel Siregar studiował medycynę i teologię katolicką na Uniwersytecie w Munster. Po obronie rozprawy doktorskiej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie pan Siregar  rozpoczął karierę zawodową m.in. na stanowisku Dyrektora Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w niemieckiej firmie Fielmann, Kierownika Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Karstadt, a ostatnio na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Organizacji w firmie Sanofi-Aventis Niemcy.

Informacje o CLAAS

CLAAS (www.claas-gruppe.com) został założony jako firma rodzinna w 1913 roku i jest jednym z wiodących producentów sprzętu rolniczego na świecie. Firma, której kwatera główna mieści się w Hersewinkel w Westfalli, jest liderem na europejskim rynku kombajnów zbożowych. CLAAS jest również światowym liderem samobieżnych kombajnów paszowych oraz najlepszym na świecie producentem ciągników, pras rolniczych oraz maszyn do zbioru zieleni. W portfolio produktów CLAAS znajdują się również najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla rolnictwa. Firma CLAAS zatrudnia 11,3 tys. pracowników na całym świecie, a sprzedaż w roku obrotowym 2016 osiągnęła wartość 3.6 miliardów Euro.